logo2Small
Výhybková dvoupražcová strojní podbíječka s dynamickým stabilizátorem Unimat 09-32/4S Dynamic firmy Swietelsky při nočním podbíjení v ŽST Mohelnice dne 16.03.2021.

V rámci čtyř nočních výluk po sobě byly podbity průjezdné výhybky a hlavní koleje ve stanici Hoštejn, Mohelnice+Moravičany, Červenka a Štěpánov. V jednu noc se pracovalo vždy v jedné stanici. Byly nasazeny souběžně dvě podbíječky a jeden kolejový pluh. Princip výluk byl založen na jednokolejném provozu přes dva mezistaniční úseky pro souběžnou práci dvou podbíječek na obou zhlavích. Po půlnoci byl součástí výluk dvouhodinový nickolejný provoz se zastavením provozu na trati pro urychlení prací strojů. Díky dobré spolupráci s pracovníky CDP Přerov proběhly práce bez větších potíží. Podobná koncepce výluk bude probíhat také u Prahy se souběžným nasazením až tří podbíječek.

Pracovník na snímku koriguje práci podbíjecích kladiv, aby nedošlo k poškození pražců, kabelů a jiného příslušenství výhybek ve štěrku. Zde jsou podbíjecí kladiva navíc vysunuta příčně ven pro podbíjení odbočného směru výhybky včetně bočního přízvedu (modré rameno vpravo dole). Strojník má sluchátka a mikrofon pro komunikaci s kolegy uvnitř stroje, kde jsou dvě hlavní ovládací stanoviště.
© Miroslav Volek

SPML 16, Moravičany–Červenka

Místo: Mohelnice
Trať: CZ/270
Datum: 16.03.2021
flag CZČesko  »  Pracovní mechanismy
3. fotografie z 122
Počet zobrazení: 1198

09-4X, Moravičany–Červenka