logo2Small
Po zmene zmlúv na objednávku regionálnych vlakov v Královohradeckom kraji došlo pochopiteľne aj k zmene obehov vozidiel. Okrem turnusovej náhrady motorových vozňov r. 854 za motorové vozne r. 843 z depa Liberec na výkonoch depa Trutnov došlo aj k veľkej redukcií vlakov v zložení solo motorových vozňov r. 810. Okrem toho došlo k úprave dopravcov, kedy linku zo Starej Paky do Jaroměře prebral dopravca Arriva pre zachovanie linky Liberec–Jaroměř a na lokálku zo Starej Paky sa vrátili České dráhy. Po prestávke tak opäť začali jazdiť motorové vozne r. 843 na spomenutú lokálku, a to v rámci priamych vlakov Lomnice nad Popelkou – Městec Králové. Osobné vlaky behom väčšiny dňa ostali rade 810, avšak vyťaženejšie, špičkové osobné vlaky sú vedené "veľkým motorom".
Na fotke môžeme vidieť ešte červený, no už s nálepkou IREDO, motorový vozeň 843.008 rozbiehajúci sa zo zastávky Nová Ves nad Popelkou ako vlak Os 5716 [Lomnice nad Popelkou – Městec Králové]. V ranných aj poobedných hodinách sa tu pozrú vždy dva a dva, celkovo štyri páry osobných vlakov v tomto zložení.
Na pozadí môžeme vidieť obecný kostol sv. Prokopa a pozornému oknu neunikne ani zvláštne červeno sfarbená hlina v okolí trate. Takto typicky je sfarbená hlina v oblasti podkrkonošskej panvy, najviac však v okolí Starej Paky. Podobne sfarbenú pôdu vieme nájsť aj napríklad v okolí Rakovnícka.
© Peťo Káčer

843.008, Nové Město pod Smrkem – Hajniště

Místo: Nová Ves nad Popelkou
Trať: CZ/046
Vlak: Os 5716
Datum: 12.05.2022
flag CZČesko  »  843
43. fotografie z 148
Počet zobrazení: 917

843.008, Horní Řasnice – Nové Město pod Smrkem