
Mezi dny 3.-5. dubna 2026 probíhala z důvodu demolice silničního nadjezdu v Hodoníně výluka a veškerá doprava, mimo vlaky EC130/131 "Báthory", byla nahrazena náhradní autobusovou dopravou. Již zmiňované EC vlaky byly vedeny odklonem přes Sudoměřice nad Moravou. Vlak EC130 byl veden z Kút do Sudoměřic lokomotivou 743.201 a v Sudoměřicích si vlak převzala lokomotiva 750.705, která vlak dovezla do Rohatce a po menší pauze do Sudoměřic přivezla vlak EC131. Zde si vlak převzala opět lokomotiva 743.201 která vlak převezla do Kút.
Na fotce je zachycena právě lokomotiva 750.705 v čele vlaku EC130 "Báthory". Jak lze vidět na fotce lokomotiva byla obdařena malou kosmetickou změnou, a to rudou hvězdou na čele.