
Lokomotiva T 478.3225 byla z výroby převzata k ČSD do stavu LD Brno-dolní dne 27. února 1975. Po rozdělení ČSR v roce 1993 setrvala stále ve stejném depu a téhož roku prodělala rekonstrukci v podobě změny vlakového vytápění a regulace výkonu lokomotivy. Tyto úpravy vedly následně k přeznačení na 750.225. Svůj provozní život ukončila v roce 2003 v havlíčkobrodském depu. Jako vrak fyzicky existovala do roku 2008, kdy byla zakoupena společností CZ LOKO, aby o rok později vyjela ve zmodernizované podobě jako stroj 753.735.
Na snímku z 19. srpna 1998 byl lokomotiva 750.225 zvěčněna v Brně během posunu ze "státního" do peronů u stavědla 6.