
Postupná obnova vozového parku dopravce České Dráhy vede k odstavování nepotřebných osobních vozů, přípojných vozů a motorových vozů. Po vyřazení z provozu jsou vozidla odstavena do dlouhodobé deponie, kde vyčkávají na případný odprodej k novému majiteli nebo ve většině případů vyčkávají spíše na odvoz ke šrotaci. Jedno z míst, kam jsou odvážena nepotřebná brněnská vozidla, je stanice Veselí nad Moravou. Právě tam zamířil dne 6. května 2026 již několikátý konvoj, který odvezl deset nepotřebných vozů řad B, BDs, Ds a Bdmtee. Součástí konvoje byla i dvojice vozů pomocného nehodového vlaku. Dopravu této soupravy z brněnského dolního nádraží do Veselí nad Moravou zajistila dvojice "lachtanů" 714.223 v čele a 714.210 na postrku. Na snímku tento vlak opouští stanici Bzenec. Právě i stanice Bzenec slouží k dlouhodobé deponii nepotřebných vozů, což lze vidět i na snímku. Na manipulační koleji vlevo jsou odstaveny vraky motorových vozů 854.013+026+033, dvojice osobních vozů řady B a dvojice přípojných vozů řady Btax. Vpravo v dálce pak na manipulační koleji stojí čtveřice vozů řady B a BDs. Při zpáteční cestě do Brna pak nehodový vlak odvezl z deponií ve Veselí nad Moravou a Bzenci celkem 14 vozů řad B, BDs, Bdtmee, Bfbrdtn794 a Bdtn, které putovaly do České Třebové na šrotaci.