
Dne 1. května 2025, na Svátek práce, proběhl v rámci Slavností svobody jeden z hlavních programů připomínajících 80. výročí osvobození České republiky spojeneckými armádami. Jednalo se o okružní jízdu historické soupravy, která vyjela z Plzně a přes Domažlice, Klatovy a Horažďovice se vrátila zpět do Plzně. Souprava byla tvořena nákladním vozem naloženým dobovou vojenskou technikou včetně autentické posádky, čtyřmi vozy Bai a jedním vozem B. V čele vlaku stála oblíbená plzeňská lokomotiva 475.111 „Šlechtična“. Ohlas mezi cestujícími i diváky byl značný, a to i navzdory výraznému zpoždění, které v době pořízení snímku mezi stanicemi Běšiny a Nemilkov dosahovalo přibližně 75 minut.