logo2Small
Polonizovaný "retro peršing" 163.035 je zachytený počas čakania na vykonanie úplnej skúšky brzdy na vlaku Nex 61011 [Česká Třebová odj.sk. – Havířov] v termináli METRANS Česká Třebová.

Tento terminál je z hľadiska železničnej dopravy zaujímavý tým, že vzhľadom k jeho polohe z neho nie len odchádzajú vlaky v elektrickej trakcií, ale do neho také vlaky aj prichádzajú. "Peršing" na fotke prišiel cestou posunu z "odjezdu" (časť stanice ČT za chrbtom autora) a po zájdení na súpravu (pričom rušňovodič musí venovať veľmi zvýšenú pozornosť trolejovému vedeniu) zdvihol predný zberač, došlo k priveseniu a naplneniu súpravy a po USB cestou posunu odíde do "odjezdu".

No vlaky prichdázajúce do terminálu prichádzajú z opačnej strany – od "vjezdu" pričom cestou posunu na terminál sú stále spravidla vedené v elektrickej trakcií. Napriek tomu, že celá dĺžka prekladacej plochy je bez troleja, mierny spád spojky z "vjezdu" im samotiažou umožňuje jazdu. Pod trolejom dôjde k zastaveniu posunového dielu a zdvihnutiu predného zberača HDV.
© Peťo Káčer

163.035, Rudoltice v Čechách – Třebovice v Čechách

Místo: Česká Třebová
Trať: CZ/vlec
Vlak: Nex 61011
Datum: 21.01.2024
flag CZČesko  »  163
42. fotografie z 193
Počet zobrazení: 917

163.037, Bezpráví – Brandýs nad Orlicí