Antonín Němeček
Odesláno: 2021-06-05 20:59:52
Jinak viz níže, žatecká za poslední roky zažila takový úpadek, jako asi žádná jiná. Tím pádem dodělání spojky do Kralovic je opravdu utopie. Hlavně nečtěte nápady ŽESNADu o drátovaní 160ky, to je stejná úchylárna jako obnova tratě z Chrástu na Doubravku. Někdy je mi opravdu záhadou, co nebo koho podobné spolky a organizace zastupují...
Antonín Němeček
Odesláno: 2021-06-05 20:41:19
Jak říkám, popisek pod fotem je mimo realitu a nezakládá se na pravdě. To je důvod, proč jsem se ptal na zdroj informací. Spolek nechť si zachraňuje co chce, já už k tomu nemám víc co napsat.
Matyáš Brůžek
Odesláno: 2021-06-05 15:58:38
Promiňte ale četl jste můj první komentář? Opravdu nejsme spolek pro záchranu nákladní dopravy na trati ale jde o snahu obnovit zbylý úsek do Mladotic (tedy jak jste psal), alespoň pro muzejní využití, úsek do MT se momentálně čistí, je plán na realizaci nové zastávky Kralovice-Týnice, probíhají řízení se SŽ a s náměstky Plzeňského a Stř. kraje, víc dělat zatím nelze.
Antonín Němeček
Odesláno: 2021-06-05 14:39:12
Na toto téma bylo napsáno a medializováno mnoho, asi by bylo zbytečné se opakovat. Lokálka jako celek má smysl pouze od PA do NE, ostatní dny by byla frekvence srovnatelná s lokálkou někde mezi Toužimí a Bečovem. Kralovice - RK určitý smysl a potenciál má, ovšem jen v prokladu s BUSy. Co nyní lokálka postrádá, je protažení alespoň k MT. Zde bych viděl nějaký smysl boje.
Co se týká ND, reálné využití jízd skrz je 0. Za poslední 3 roky by se našla jen hrstka případů jak zde provézt nákladní vlak a i přesto si troufám polemizovat nad tím, zdali by nebylo lepší použít vedlejší lokálku přes Jesenici, minimálně pro cestu do RK.
Téma D1 vs D3, v tomto GVD to jedno není, protože 1 vlak na tak dlouhé trati = nemožnost v denní době jezdit s čímkoliv dalším. Ve své podstatě můžu říct, že by tento pokus zařízl ND, podobně jako hrozilo ukončení ND na Rožmitál.
Pokud jste členem nějakého místního spolku, pak bych opravdu doporučoval malinko přesměrovat aktivity tam, kde mají alespoň reálný smysl. Pokud se to povede, lze jít třeba o level výš a začít u původního plánu, tj obnova úseku až do Mladotic. V opačném případě zde jasně platí ono známé: kdo chce víc, nemá nic...
Honza Janda
Odesláno: 2021-06-05 14:38:09
Tyhle brečíky spolků na obnovu celé trati do Mladotic mě neustále nepřestávají udivovat. Jasný, že šotoušci by zajásali, kdyby si to mohli opět celé nafotit a projet se ale v dnešní době naprosto zbytečná investice a snaha. Trať 160 je celá a jak na ní dopadla nákladní a osobní doprava. Nakládka ve stanicích takřka nulová, lidu na osobní dopravě taky neustále ubývá. A vážně si někdo v dnešní automobilové době myslí, že by jel z Kralovic přes Mladotice do Plzně? Asi dost úchylná představa. A ten kdo nemá auto, tak jezdí bus, který je tak stokrát rychlejší, než by to zajel onen vlak. Takže i když bude trať celá, smysl to už v dnešní době nebude mít žádný, viz žatecká.
Matyáš Brůžek
Odesláno: 2021-06-05 14:09:00
Nemyslíte že by to při současné situaci, která je na této trati, byla úplná zbytečnost? Kraj pro příští GVD nejspíš odobjedná osobní dopravu a popravdě se tomu ani nedivím, ta trať musí být celá, aby měla smysl.
Antonín Němeček
Odesláno: 2021-06-05 13:09:51
OK, dík za info. Pak se tedy omlouvám. Škoda, že spolek chytrolínů nebyl aktivní, když se řešil převod z D3 na D1 a hrozilo opravdu reálné zastavení ND. Ve své podstatě platí moje poslední věta prvního příspěvku, 2x podtrhávám a s vykřičníkem.
Matyáš Brůžek
Odesláno: 2021-06-05 12:31:49
Díky členství ve spolku pro záchranu trati se toho leccos dozvím od předsedů a od fírů na místních výkonech, nechápu Vaší vlezlost.
Antonín Němeček
Odesláno: 2021-06-05 06:02:24
Může mi autor textu a článku vysvětlit tvrzení: " jeden z posledních nákladních vlaků na trati z Rakovníka do Kralovic na dlouhou dobu. Dopravce ČD Cargo začíná na svozu kalamitního dřeva z Mariánské Týnice prodělávat"
Především odkud je informace a jak to má autor ověřené. Tohle, když se dozví mladej PECEn, tak od pondělí se tahle fáma nese od Prahy až po Moravu a nedej bože tím nakrmí i nádražáky.
Takže prosím o vysvětlení.Díky.
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte